Page images
PDF
EPUB
[blocks in formation]

T. J. Appleyard, Secretary, Sanford, Fla.
Jno. R. Willis, Assistant Secretary, Williston, Fla.
Bert Fisb, Reading Secretary, DeLand, Fla.
Fred L. Robertson, Bill Secretary, Brooksville, Fla.
0. K. Paxton, Recording Secretary, Jasper, Fla.
E. E. Pons, Engrossing Secretary, Macclenny, Fla.
Jno. M. Gornto, Enrolling Secretary, Mayo, Fla.
W. R. Grantham, Sergeant-at-Arms, Waukeenah, Fla.
T. J. Peavey, Doorkeeper, Concord, Fla.
F. G. Reeves, Messenger, DeFuniak Springs, Fla.
Jno. W. Coulter, Janitor, Blitchton, Fla.
James W. Smith, Page, Palatka, Fla.
Bennie Ellis, Page, Gainesville, Fla.
Lewis Thompson, Page, Fernandina, Fla.

HOUSE OF REPRESENTATIVES.

D. H. Mays, Speaker, Jefferson county, Monticello, Fla.
Alfred Ayer, Marion county, Lake Weir, Fla.
M. O. Baggett, Escambia county, McDavid, Fla.
D. H. Baker, Sumter county, Orange Home, Fla.
W. D. Ballentine, Nassau county, Fernandina, Fla.
Mortimer Batts, Gadsden county, Mount Pleasant, Fla.
W. V. Bethel, Monroe county, Key West, Fla.
J. E. Blanton, Madison couniy, Lee, Fla.
J. J. Bunch, Columbia county, Mikesville, Fla.
J. W. Burnsed, Baker county, Macclenny, Fla.
T. R. Canty, Gadsden county, Quincy, Fla.
J. A. Carlisle, Alachua county, Newberry, Fla.

David Carter, St. Johns county, Cartersville, Fa.
B. C. Chaires, Leon county, Tallahassee, Fla.
F. T. Christie, Leon county, Miccosukie, Fla.

,
F. H. Cobb, Jr., Santa Rosa county, Milton, Fla.
J. A. Cox, Polk county, Auburndale, Fla.
W. T. Dee, Lafayette county, Mayo, Fla.
S. D. Dupree, Columbia county, Lake City, Fla.
B. G. Dyal, Nassau county, Dyal, Fla.
J. G. Ellis, Santa Rosa county, Milton, Fla.
B. M. Frisbee, Clay county, Middleburg, Fla.
J. T. Fielding, Suwannee county, Welborn, Fla.
W. A. Fulton, Hernando county, Brooksville, Fla.
R. A. Hardee, Brevard county, Sebastian, Fla.

MEMBERS OF THE LEGISLATURE.

[ocr errors]
[ocr errors]

W. Hunt Harris, Monroe county, Key West, Fla.
F. A. Hendry, Lee county, Fort Myers, Fla.
J. M. Hendry, Taylor county, Lake Bird, Fla.
W. K. Hyer, Sr., Escambia county, Pensacola, Fla.
J. M. Lamar, Jefferson county, Monticello, Fla.
H. H. Lewis, Jackson county, Greenwood, Fla.
M. W. Linton, Madison county, Greenville, Fla.
T. F. McCall, Hillsborough county, St. Petersburg, Fla.
H. H. McCreary, Alachua county, Gainesville, Fla.
W. H. Mobley, Suwannee county, McAlpin, Fla.
J. L. Morgan, Hamilton county, White Springs, Fla.
B. E. Morgan, Putnam county, Palatka, Fla.
J. M. Owens, Jr., Lake county, Umatilla, Fla.
J. C. Pelot, Manatee county, Manatee, Fla.
J. H. Pedrick, Pasco county, Richland, Fla.
Frank W. Pope, Duval county, Jacksonville, Fla.
R. B. Potter, Dade county, West Palm Beach, Fla.
Junius Rawls, Jackson county, Greenwood, Fla.
J. W. Register, Hamilton county, Jasper, Fla.
S. E. Rice, Franklin county, Apalachicola, Fla.
J. H. Rich bourg, Walton county, Crest View, Fla.
S. M. Robertson, Washington county, Chipley, Fla.
W. C. Rouse, Wakulla county, Sopchoppy, Fla.
Bowen Shepard, Liberty county, Bristol, Fia.
S. P. Shepherd, Orange county, Palm Springs, Fla.
M. H. Sloan, Lake county, Mascotte, Fia.
Thomas Spencer, Calhoun county, Wewahitchka, Fla.
0. T. Stanford, DeSoto county, Arcadia, Fla.
J. N. C. Stockton, Duval county, Jacksonville, Fla.
A. W. Street, Volusia county, Ormond, Fla.
W. S. Tbayer, Volusia county, Enterprise, Fla.
W. S. Turner, Citrus county, Hartshorn, Fla.
L. D. Wall, Bradford county, Starke, Fla.
J. P. Wall, Putnam county, Putnam Hall, Fla.
E. P. Ward, Bradford county, Brooker, Fla.
J. W. Watson, Osceola county, Kissimmee, Fla.
B. F. Whitner, Orange county, Fort Reed, Fla.
R. E. Williams, Holmes county, Bonifay, Fla.
E. A. Wilson, St. Johns county, Piccolata, Fla.
F. A. Wolff, Polk county, Bartow, Fla.
J. L. Young, Hillsborough county, Plant City, Fla.
W. K. Zewadski, Marion county, Ocala, Fla.

OFFICERS AND ATTACHES.

Dr. Wm. Forsyth Bynum, Chief Clerk, Fort White, Fla.
Charles H. Dickinson, Assistant Chief Clerk, Madison, Fla.
Nat R. Walker, Reading Clerk, Crawfordville, Fla.
George J. Strozier, Assistant Reading Clerk, Blichton, Fla.
Herbert J. Drane, Engrossing Clerk, L keland, Fla.
J. B. Ellis, Enrolling Clerk, Milton, Fla.
C. F. Lowry, Recording Clerk, Brooksville, Fla.
T. F. Messer, Sergeant-at-Arms, Greenwood, Fla.
B. F. Kirk, Assistant Sergeant-at-Arms, Brooksville, Fla.
George Dice, Messenger, Moseley Hall, Fla.
J. C. Summer, Doorkeeper. Brooksville, Fla.
J. R. Blackiston, Janitor, Inverness, Fla.
Arthur C. Cox, Page, Chaires, Fla.
Norton Keithley, Page, Brooksville, Fla.
Ross Ferrell, Page, Leesburg, Fla.
Rev. E. Trice, Chaplain, Tallahassee, Fla.

EXECUTIVE DEPARTMENT.

Governor, W. D. Bloxham, Tallahassee.
President of the Senate, Chas. J. Perrenot, Milton, Fla.
Secretary of State, J. L. Crawford, Tallahassee.
Comptroller, W. H. R-ynolds, Tallahassee.
Treasurer, J. B. Whitfield, Tallahassee.
Attorney-General, W. B. Lamar, Tallahassee.
Commissioner of Agriculture, L. B. Wombwell, Tallahassee.-
Supt. Public Instruction, W. N. Sheats, Tallahassee.

[ocr errors]
[merged small][merged small][ocr errors]
« PreviousContinue »